Haber

BTP Genel Başkanı Baş’tan Cumhurbaşkanlığına tarihi çağrı

ANKARA (İGFA) –Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Ermeni lobisinin girişimleri sonucu Amerikan dijital yayın kuruluşu Disney Plus’ın Atatürk dizisini iptal etmesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı’na resmi talepte bulunan Hüseyin Baş, “Türk Milletini kimse terbiye etmeye kalkışamaz! Cumhuriyetimizin 100. yılında, tüm zamanların en yüksek bütçeli tarihi bir şaheser olacak, büyük kahramanımızı anlatacak “Atatürk” sinemasını devletimizin öncülüğünde millet olarak yapmalıyız.

BTP Genel Lideri Hüseyin Baş’ın Cumhurbaşkanlığına yaptığı ve ‘konuyla ilgili resmi talebimiz’ başlığıyla sosyal medya hesaplarından paylaştığı başvurunun metni şöyle;

“Türkiye CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞINA

Son zamanlarda Disney Plus adlı bir platformun, Atatürk’ün anıldığı bir dizi sinemayı yayınlamaktan vazgeçtiği tartışılıyordu.

Eminiz ki sizler de bu tartışmalardan bizim kadar rahatsızsınız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin ve Türk tarihinin en seçkin şahsiyetidir.
Tarihimizin bizlere bahşettiği bu eşsiz kahramanın, tüm dünyada ses getirecek bir sinemada henüz üretilememiş olması ülkemiz için büyük bir talihsizliktir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi kahramanlara sahip bir milletin ne Disney Plus ne de başka bir platform tarafından alınan kararlarla disipline edilmesi kabul edilemez.

Burada tarihi bir davet yapmak istiyoruz.
Cumhurbaşkanlığı ve Kültür Bakanlığı’nın bir an önce devreye girerek Atatürk’ü anlatan bir sinema yapmasını talep ediyoruz.
Öyle bir Atatürk sineması yapılmalı ki, bu dünyanın gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli filmi.
Birçok dile çevrilen ve tüm dünyada gösterilen bir film olduğunun ve gerekli lansman ve tanıtımları yaparak milyarlarca insanın bu filmi izleyebileceğinin gerçek olacağına inanıyoruz.

Cumhurbaşkanlığımızın bizzat verdiği talimatla, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır böyle bir şaheserin hayata geçirilmesini takdirlerinize sunuyoruz.
Atamıza vefa göstergesi olarak böyle bir prodüksiyonun bütçesini karşılamak uygun olabilir.
Bağımsız Türkiye Partisi ekipleri ve teşkilatları olarak üzerimize düşen sorumluluğu almaya hazır olduğumuzu bildirir, saygılarımızı sunarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu