Haber

Evde çıkan yangında hayatını kaybeden değirmen ustası odasından çıkamadı

ADANA’nın Kozan ilçesinde yalnız yaşadığı evinde çıkan yangında hayatını kaybeden değirmen ustası Kadir Yıldız’ın (96) cenazesi yakınlarına teslim edildi. Yıldız’ın torunu Ertan Yıldız (46), “Ev ahşap olduğu için alevler her yere yayıldı. Tavandan düşen odun parçaları dedemin odasını kapattı ve dışarı çıkamadı.”

Marangeçili Mahallesi’nde değirmen taşı ustası Kadir Yıldız’ın yalnız yaşadığı evden dumanların yükseldiğini görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yarım saatlik müdahale sonucu alevleri söndürdü. Soğutma çalışması için eve giren gruplar, odasında mahsur kalan Kadir Yıldız’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Geçen yıl eşi Durdu Yıldız’ı kaybeden ve 8 çocuğu olan Yıldız’ın cenazesi, otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi.

Kadir Yıldız’ın torunu Ertan Yıldız, “Ev ahşap olduğu için alevler her yere yayıldı. Tavandan düşen odun parçaları dedemin odasını kapattı ve dışarı çıkamadı. Geçen yıl eşini kaybetti. yalnız kalmak istemediğini ve yalnız yaşamayı tercih ettiğini, yanımızda getiremeyeceğimizi söyledi.”

Kadir Yıldız’ın cenazesi Kozan’daki modern mezarlıkta toprağa verilecek.

haber-acipayam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu