Haber

Türk Kızılayı’nın deprem felaketine yönelik faaliyetlerine İtalya’dan mali destek

İtalya Dışişleri Bakanlığı, iki örgütün neden olduğu “yüzyılın felaketi” nedeniyle Türk Kızılayı’nın acil durum faaliyetlerine destek amacıyla Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’na (IFRC) mali yardımda bulunduğunu duyurdu. Kahramanmaraş’ta depremler

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “6 Şubat’ta Türkiye ve Suriye’yi vuran, binlerce kişinin ölümüne ve yaralanmasına, altyapı ve binaların hasar görmesine ve yıkılmasına neden olan şiddetli depremin sonuçlarına karşılık olarak Uluslararası Kızıl Haç, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ile Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun (IFRC) toplam değeri 1 milyon 750 bin Euro olan teklifi kullanıldı.

Açıklamada, yardımın 1 milyon eurosunun Türk Kızılayı’nın faaliyetlerine, 750 bin eurosunun ise Suriye Kızılayı’na tahsis edildiği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bu katkılarla İtalyan hükümeti, zor dönemde yakınlığını somut bir şekilde göstererek, ilgili halklara ilk somut yardımı sunmayı hedefliyor.” söylendi.

haber-susuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu